Xylo Sea Pines, Herringbone, SPC, Vinyl Flooring, 110x6x620mm
Please note that there is a 50 pounds charge for small orders.
| Product Code: | HSPCHB2005 |
| Brand: | Xylo Flooring |
Details
| Vinyl Flooring Specification | |
|---|---|
| Thickness | 6 mm |
| Width | 110 mm |
| Length | 620 mm |
| Click System | 5G Click |
| Pattern | Herringbone |
| Code | HSPCHB2005 |
Customer reviews
4.6 out of 5Reviews
Andy
2023-09-30
I recently installed the Xylo Sea Pines vinyl flooring and I couldn't be happier. The click fitting system made the installation a breeze, and it looks fantastic in my living room.
Rachel
2023-10-01
The design of this flooring is stunning! It adds a modern touch to my home. Maintenance is easy, and it feels great underfoot.
Chris
2023-10-02
I love the Xylo Sea Pines flooring! It was easy to install and looks amazing. The only downside was the delivery took a bit longer than expected.
John
2023-10-03
Great product! The flooring is durable and easy to clean. I would recommend it to anyone looking for quality vinyl flooring.
Sheila
2023-10-04
This flooring exceeded my expectations. It looks beautiful and is very easy to maintain. I would definitely buy it again.